Ziemniaki gotowane

Gotowane ziemniaki Podobno Polacy są postrzegani w świecie jako naród, który potrafi przyrządzić ziemniaki na nieskończenie wiele sposobów. Na naszych stołach najczęściej goszczą ziemniaki z wody, czyli po prostu ugotowane ziemniaki, które doskonale komponują się z uwielbianymi przez nas kotletami schabowymi lub kotletami mielonymi. Do tego wystarczy podać sałatkę z buraczków lub kiszoną kapustę i już mamy gotowy polski obiad. Ziemniaki można także piec, grillować, smażyć w głębokim tłuszczu, gotować na parze, dodawać do dań jednogarnkowych, etc. Ziemniaki są podstawowym składnikiem dań takich jak placki ziemniaczane, kluski śląskie, pierogi ruskie, czy kopytka, zwane inaczej pierogami leniwymi.

Jak dobrze ugotować ziemniaki

Mogłoby się wydawać, że udzielanie Polakom wskazówek odnośnie gotowania ziemniaków jest zbędne, a jednak. Nie raz przyszło nam jeść ziemniaki z wody, które były zupełnie pozbawione smaku, a przecież te pełne cennych minerałów warzywa mogą być na prawdę pyszne! Ziemniaki należy obrać ze skórki i opłukać. W garnku trzeba zagotować wodę, a następnie dodać do niej kilka ząbków czosnku, pół cebuli, ćwiartkę selera, szczyptę kurkumy, szczyptę kminku i łyżeczkę masła. Dopiero wówczas ostrożnie wkładamy ziemniaki i gotujemy do miękkości. Aby zapobiec rozgotowaniu ziemniaków, warto dobierać je wielkością, lub przekroić zbyt duże ziemniaki na pół. Sól dodajemy dopiero pod koniec gotowania, lub w ogóle z niej rezygnujemy.  Ugotowane tak ziemniaki, będą żółciutkie, miękkie i bardzo smaczne, można dodatkowo okrasić je masłem i posypać natką zielonej pietruszki lub koperkiem.

Podobno Polacy są postrzegani w świecie jako naród, który potrafi przyrządzić ziemniaki na nieskończenie wiele sposobów. Na naszych stołach najczęściej goszczą ziemniaki z wody, czyli po prostu ugotowane ziemniaki, które doskonale komponują się z uwielbianymi przez nas kotletami schabowymi lub kotletami mielonymi. Do tego wystarczy podać sałatkę z buraczków lub kiszoną kapustę i już mamy gotowy polski obiad. Ziemniaki można także piec, grillować, smażyć w głębokim tłuszczu, gotować na parze, dodawać do dań jednogarnkowych, etc. Ziemniaki są podstawowym składnikiem dań takich jak placki ziemniaczane, kluski śląskie, pierogi ruskie, czy kopytka, zwane inaczej pierogami leniwymi. Jak dobrze ugotować ziemniakiMogłoby się wydawać, że udzielanie Polakom wskazówek odnośnie gotowania ziemniaków jest zbędne, a jednak. Nie raz przyszło nam jeść ziemniaki z wody, które były zupełnie pozbawione smaku, a przecież te pełne cennych minerałów warzywa mogą być na prawdę pyszne! Ziemniaki należy obrać ze skórki i opłukać. W garnku trzeba zagotować wodę, a następnie dodać do niej kilka ząbków czosnku, pół cebuli, ćwiartkę selera, szczyptę kurkumy, szczyptę kminku i łyżeczkę masła. Dopiero wówczas ostrożnie wkładamy ziemniaki i gotujemy do miękkości. Aby zapobiec rozgotowaniu ziemniaków, warto dobierać je wielkością, lub przekroić zbyt duże ziemniaki na pół. Sól dodajemy dopiero pod koniec gotowania, lub w ogóle z niej rezygnujemy.  Ugotowane tak ziemniaki, będą żółciutkie, miękkie i bardzo smaczne, można dodatkowo okrasić je masłem i posypać natką zielonej pietruszki lub koperkiem.

2 Responses to “Ziemniaki gotowane”

  1. Kaśka pisze:

    No właśnie. Niby takie proste, bo przecież gotowanie ziemniaków, to jednak zawsze coś nowego się człowiek o tym dowie. Dzięki!

Leave a Reply